PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Wybuchowy Sony Ericsson

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wybuchowy-sony-ericsson-5205.html
QR Code
Wybuchowy Sony Ericsson

Paweł Wasik, 12 grudnia 2008, 09:47
Tagi: Sony Ericsson

Nastąpił kolejny przypadek wybuchu telefonu komórkowego. Tym razem niebezpieczny okazał się model Sony Ericsson K750.

Telefon Sony Ericsson K750 zapalił się w rękach piętnastolatka. Poszkodowany młodzieniec twierdzi, że dłubał w przegródce na baterię i w pewnej chwili telefon zasyczał, a ze środka zaczął wydobywać się dym. Chłopak rzucił komórkę na ziemię, po czym eksplodowała bateria. Według właściciela, telefon kupiono dwa lata temu i posiadał on oryginalną baterię. Producent telefonu zapewnia, że zbada sprawę.

Firma Sony Ericsson twierdzi jednak, że w połowie podobnych wypadków winą jest mechaniczne uszkodzenie baterii, w pozostałych używanie niewłaściwych baterii oraz ładowarki.

Źródło: media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

julka88 12.12.2008 @ 10:26
Jak to kiedyś ktoś wyśpiewał: "strach się bać". Najpierw były palące się notebook'i Dell'a, a teraz wybuchające telefony Sony Ericsson... Z tym, że o ile w przypadku tych pierwszych dziś już mamy pewność, że była to winna producenta (sam to przyznał), to w przypadku telefonu sprawa pozostaje otwarta. Nie jestem ekspertem i nie mnie oceniać, czy telefon wybuchł sam, czy "ktoś mu pomógł". Jednak zastanawia mnie i dziwi po co piętnastolatek "dłubał w przegródce na baterię"... Cóż, może tylko ja wychodzę z założenia, że po to są specjaliści, aby korzystać z ich usług, zamiast "grzebać" samemu i narażać się na niebezpieczeństwo
andrea 12.12.2008 @ 11:36
Masz rację julka88. Po to są specjaliści aby nam naprawić zepsuty sprzęt. Tylko, że Polska to dziwny kraj w którym każdy zna się na wszystkim...nawet taki piętnastolatek.
haron 12.12.2008 @ 13:04
Jeśli telefon rzeczywiście posiadał oryginalną baterię, to wina leży po stronie producenta. Jeżeli użytkownik nie naruszył obudowy i używał telefonu zgodnie z instrukcją, to w kwestii wykonawcy urządzenia leży takie zabezpieczenie swojego produktu, aby wyeliminować wszelkie możliwe zagrożenia. Tak samo ma się sprawa z baterią.
Co innego jeśli bateria pochodziłaby od innego producenta, wtedy to on ponosi odpowiedzialność za jakość współpracy swojego produktu z modelem telefonu, którą gwarantuje w specyfikacji produktu.
Jeśli już przytaczamy podobne incydenty, to jakiś czas temu przyczyną spalenia domu był zasilacz od Xboxa 360, jednakże Microsoft uniknął wypłaty odszkodowania, ponieważ wadliwy element był produkcji innej firmy.
Jestem ciekaw, co wyniknie z tej sprawy. Sam posiadam SE K750. ;)
annubis17 12.12.2008 @ 18:16
julka88, andrea
jak was stać a chodzenie po specjalistach to naprawiajcie u nich. Polska to właśnie mądry kraj skoro tyle ludzi chce naprawiać samemu. Mnie zwyczajnie nie stać na specjalisów którzy sie znają yle co ja i tylko kase zdzierają
julka88 12.12.2008 @ 18:46
@annubis17
Ja nie mówię o pseudospecjalistach a la Ci z programu "Usterka", którzy potrafią jedno - ściągać pieniądze, ale o fachowcach, którzy znają się na rzeczy (i niekoniecznie żądają wygórowanych zapłat). Poza tym, co to za mądrość próbować naprawiać coś o czym się zielonego pojęcia nie ma i niejednokrotnie narażać siebie lub bliskich, którzy potem z takich "naprawionych" sprzętów będą korzystać? Dla mnie to głupota, a nie mądrość...
piotr7ek 12.12.2008 @ 23:42
Dzień dobry.Sony Ericssony nie cieszą się u mnie dobrą opinią.Moim pierwszym telefonem był sony ericsson t610 jednakże po 2 latach eksploatacji uszkodził mi się dżojstik więc go sprzedałem.Niedawno kupiłem sony ericsson k550i.Gdy gram w gry a dużo gram to po jakimś czasie gaśnie mi i po chwili się na nowo uruchamia.Nie jestem pewien co do jakości sony ericssonów.Wole motorole.pozdrawiam i do widzenia.Miłego dnia.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 5 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03