PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Wyniki konsultacji decyzji dla ZMP Gdynia na rynku 9

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wyniki-konsultacji-decyzji-dla-zmp-gdynia-na-rynku-9-4252.html
QR Code
Wyniki konsultacji decyzji dla ZMP Gdynia na rynku 9

Michał Gruszka, 16 maja 2008, 11:10
Tagi: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Stanowisko KE w sprawie obowiązków regulacyjnych Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. na rynku zakańczania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej.

W dniach od 25 marca do 24 kwietnia 2008 roku Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przeprowadził postępowanie konsultacyjne dotyczące projektu decyzji w sprawie ustalenia, że na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń zgodnym z obszarem stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. z siedzibą w Gdyni nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku i nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych.

W wyznaczonym na konsultacje terminie do UKE nie wpłynęło żadne stanowisko konsultacyjne.

Dnia 21 kwietnia 2008 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej otrzymał od Komisji Europejskiej pismo dotyczące przedmiotowego rynku (pismo w załączeniu).

Komisja Europejska w piśmie tym przypomniała swoje uwagi wyrażone wobec wcześniejszych notyfikacji i wezwała Prezesa UKE do dokładnego monitorowania rozwoju stosowanych przez operatorów alternatywnych stawek za zakańczanie połączeń oraz, jeśli to konieczne, do interwencji i nałożenia efektywnej regulacji cen także na operatorów alternatywnych.

Komisja nadmieniła, że najwłaściwszym sposobem osiągnięcia efektywnie uregulowanych stawek za zakańczanie połączeń byłoby oparcie ich kalkulacji na modelu kosztowym, biorącym pod uwagę konieczność osiągnięcia przez operatorów alternatywnych efektywności w pewnym okresie. Komisja zauważyła również, iż w związku z obecnie podjętymi pracami w ramach Europejskiej Grupy Regulatorów oraz przez Komisję, zmierzającymi do osiągnięcia spójnej metody kalkulacji kosztów dla regulacji zakańczania połączeń, Komisja wzywa Prezesa UKE do ponownego rozważenia swojej analizy niezwłocznie po ustaleniu spójnego podejścia na poziomie europejskim.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości