PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Wyniki Orange w 2010 roku

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wyniki-orange-w-2010-roku-8622.html
QR Code
Wyniki Orange w 2010 roku

Maciej Celmer, 23 lutego 2011, 10:12
Tagi: Orange, Wyniki finansowe

Polski Orange opublikował wyniki za 2010 rok.

Orange w 2010 roku:

  • spadek przychodów o 0,4% rok-do-roku wobec -10,2% w 2009 roku, odzwierciedla wyraźne odwrócenie trendu – widoczne w danych kwartalnych
  • wzrost przychodów w 4 kw. o 6,4% rok-do-roku wobec +1,7% w 3 kw.
  • wzrost EBITDA w 2010 roku o 1,9%, przy marży 29,3% wobec 28,6% w 2009 roku
  • skuteczny marketing widoczny w przyroście bazy klientów o 618 tys., w tym o 191 tys. w 4 kw. 2010
  • Orange liderem rynku, z szybszym wzrostem liczby klientów niż u głównych konkurentów
  • wzrost liczby klientów mobilnego dostępu do internetu o 41% względem 2009 roku
  • smartfony stanowiły 22% nowych i przedłużonych umów w 4 kw.

Źródło: Orange

reklama

Ostatnie opinie internautów

Jacek85 23.02.2011 @ 11:32
Sam mam telefon na karte w sieci Orange. Starają się teraz by przyciągnąć klientów. Oferta Orange Free, która umożliwia surfowanie po sieci na komórce za 1gr/100kB, uruchomienie nowej technologii HSPA+ DC, teraz akcja testowania nowych usług - mówiąc krótko robi sie ciekawie :)
Szkoda tylko, że telefony drogie. Przy wyborze Orange na abonament 29zl/miesiąc komórka przeważnie jest droższa od nowych telefonów wybranego modelu na Allegro. Po co w takim razie wybierać abonament i wiązać się z daną siecią na dłużej, skoro można mieć telefon taniej i w dodatku zmienić operatora kiedy tylko zechcemy?
dawid9222 23.02.2011 @ 12:33
Jacek- Obecnie korzystam z prepaid, i uważam że to jest najkorzystniejsze rozwiązanie, niemniej jednak abonament ma swoje zalety: podpisując umowę dostajemy nowy aparat, im dłużej korzystamy z danej sieci, jesteśmy nagradzani,w postaci różnych bonusów i promocji itp, no ale są też i minusy-wiadomo. Przy telefonach na kartę jest wielki plus. Mam pieniądze-doładowuję konto, nie mam- nic nie szkodzi. Co w przypadku abonamentu jest znacznym problemem
Jacek85 23.02.2011 @ 12:57
Masz rację Dawid, jest coś takiego, że za staż można później dostać zniżkę za telefon. Problem w tym, że promocja ta najbardziej dotyczy osób, które dużo dzwonią i mają wysoki abonament miesięczny. Klienci, którzy płacą do 30zł/miesiąc na droższe telefony w porównaniu do Allegro nie mają żadnych zniżek, bądź są one minimalne. Jedynie te gorsze komórki opłaca sie brać przy niskim abonamencie, ponieważ wtedy komórkę, która kosztuje do 300zł możemy mieć za złotówke. Co zrobić jednak kiedy taka komórka nas nie zadowala? Jedynym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy, jest sprzedać ten telefon na Allegro za te 300 zł, dołożyć drugie tyle i zakupić w serwisie aukcyjnym coś lepszego. ;)
dawid9222 23.02.2011 @ 13:17
Dokładnie, i wydaje mi się iż to jest taktyka operatorów. Wiele osób decyduje się na lepszy telefon kosztem wyższego abonamentu i dłuższym okresem umowy. Jest jeszcze jeden sposób- wygrać telefon tutaj :) Bez żadnych umów i abonamentu ;]
@Frasier 23.02.2011 @ 13:34
@Jacek85 - nie warto, w większości przypadków nie warto. Prepaid to swoboda i płacenie tylko za coś, z czego faktycznie korzystamy. Swoboda zmiany operatora...

@dawid9222 - nic nie "dostajemy". My go kupujemy, operator go dotuje, ale my go naszym terminowym zobowiązaniem spłacamy... Z tym nagradzaniem lojalnych klientów też bywa baaaaardzo różnie w różnych sieciach. Często dostają warunki takie same, lub tylko odrobinę lepsze niż człowiek z ulicy.
Czasem się to opłaci, ale tylko w drogich abonamentach. Najlepiej przeliczyć samodzielnie dla każdego przypadku i konkretnego modelu, ale często terminowe uwiązanie u operatora nie różni się niczym od rat w sklepie... Lub wychodzi drożej...

Co do wyników - Orange na dłużej zagości jako lider (pod wieloma względami). Coś w końcu ruszyło się w prepaid (ONE, a w 2011 "niepotrzebne" pakiety internetowe - ciekawe jak schodzą:-)), oferta internetu dobra, lub przynajmniej poprawna a i abonamentowe zwierzaki, zwłaszcza te droższe nie są złe.
dreamgirl 26.02.2011 @ 16:17
Orange chyba guruje na rynku od kilku lat, no i jak każda sieć próbuje utrzymać jak i uzyskać nowych klientów :)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 10 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16