PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Xperia Play - prezentacja gier Gameloft

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/xperia-play-prezentacja-gier-gameloft-8867.html
QR Code
Xperia Play - prezentacja gier Gameloft

Maciej Celmer, 25 marca 2011, 09:38
Tagi: Gameloft, Gry, Sony Ericsson, Xperia Play

Fani konsol mobilnych na pewno czekają na telefon/konsolę od firmy Sony. Xperia Play to urządzenie pozwalające cieszyć się funkcjami smartfonu z systemem Android oraz konsoli mobilnej. Sony Ericsson zaprezentował na wideo 10 tytułów ze studia Gameloft.

Trzeba przyznać, że gry wyglądają bardzo ciekawie, a urządzenie znajdzie wielu odbiorców. Wśród faworytów widzę tutaj Splinter Cell i Modern Combat 2.


Pozostaje czekać na flagowe tytuły z PSP, jak God Of War itp. Wprowadzenie ich do Xperii Play powinno znacznie podnieść zainteresowanie graczy.

Źródło: Sony Ericsson

reklama

Ostatnie opinie internautów

kamilxy 25.03.2011 @ 15:14
Nie ukrywam, że telefon przypomina PSP i pewnie na nim był też wzorowany: ) graficznie wysoki poziom, myślę, że wystarczająco wysoki jak na telefon/konsolę, ale ciężko powiedzieć więcej bez chociażby próby możliwości na własnej skórze. Film pokazuje ciekawe tytuły, w większości są to kontynuacje już rozpoznawalnych serii, a to też może przyciągać:) Zobaczymy jak telefon będzie sobie radził w rzeczywistości. Jak dla mnie najbardziej irytujące byłoby przycinanie się i rozklekotana obudowa, ale mam nadzieje, że Xperia będzie łączyła zalety PSP i SE;)
pozdrawiam
Jacek85 25.03.2011 @ 17:26
Gry na prezentowanym telefonie wyglądają dość ciekawie. Szczególne wrażenie wywarła na mnie piłka nożna, z racji zamiłowania do tej dyscypliny sportu. :) Producenci tego modelu komórki wykazali się wielką pomysłowością łącząc w jednym urządzeniu telefon i konsolę do gier. Czy odniesie sukces? Wydaje mi się, że tak, choć dla niektórych cena rzędu 2500zł pewnie będzie zaporowa.
Hajdek 25.03.2011 @ 19:32
I tu Was zdziwię. Każdy (chyba) z pokazanych tutaj tytułów ukazał się lub ukaże na inne telefony z systemem Android. Wiadomo, że będzie dużo gier, w które nie pogramy na innych telefonach, ale na pewno można mówić o nich, jako o mniejszości. Pod względem hardware, telefon nie będzie przewyższać innych smartphone'ów - z pewnością będą lepsze słuchawki. Jedyna i największa zaleta tej Xperii oraz przewaga nad innymi telefonami to panel do gier. Dotykowe obszary zastępujące "grzybki" i przyciski dedykowane do grania to zdecydowanie duży plus tego smartphone'a (w szczególności zważając na fakt ich braku w innych fonach). Jednakże zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie, kto kupuje tak drogi telefon aby na nim głównie grać? Na pewno znajdą się takie osoby, ale będzie ich mało, więc... Fonek będzie dosyć popularny, ale nie będzie miał łatwo z konkurencją. Uważam, że nie może zastąpić konsoli, ale będzie miał swoich zwolenników.
Pozdrawiam, Hajdek
Jacek85 26.03.2011 @ 13:03
Hajdek - Zgadzam się, wiele tytułów można dostać na inne telefony z Androidem. Z drugiej strony nie każdy telefon posiada procesor taktowany częstotliwością 1Ghz, a także procesor graficzny Adreno 205. Jeśli któraś komórka jest wyposażona w taki sprzęt to również swoje musi kosztować (choć podejrzewam, że trochę mniej od Xperii Play). Poza tym kiedyś wyczytałem, że oprócz gier na Androida Xperia Play ma obsługiwać, także gry z konsoli Playstation. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że być może w sieci krąży emulator Playstation działający pod Androidem, bo kiedyś widziałem coś takiego na komórki z Windows Mobile, lecz większość nawet i tak by nie wiedziała o jego istnieniu.
Zgadzam się jednak z Hajdkiem. Jeśli bym kupił telefon za tyle pieniędzy, to nie katowałbym go na grach tylko służyłby mi do innych rzeczy i obchodziłbym się z nim pewnie jak z jajkiem. ;) No ale kto co lubi, może inni nie przywiązują do tego takiej wagi, szczególnie ludzie bogatsi.
Cami 26.03.2011 @ 17:51
Każdy emulator zabiera trochę zasobów, lepiej korzystać z programów od początku zaprojektowanych na daną platformę.
Słusznie, gry będą dostępne też na inne modele, ale tutaj mamy do czynienia z Sony. Jeżeli zobaczą, że jest szansa na sukces w tym segmencie, na pewno wypuszczą kilka tytułów "exclusive".
Można sobie doczytać o: http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Suite, czyli inicjatywie, która umożliwi wydanie certyfikatu zgodności dla urządzeń spełniających wymagania techniczne. To w teorii pozwoli rozszerzyć gamę modeli, na które będą programy, ale... Przecież nie każdy bedzie w ten sam sposób zoptymalizowany, nie każdy będzie zapewniał taki sam komfort sterowania itd... Chyba, że zacznie pojawiać się więcej telefonów podobnych do Xperii Play, bo wygoda strzałek itd. jest spora.
Hajdek 26.03.2011 @ 19:08
@Cami - no tak, gdy porównuję granie przy pomocy wirtualnych klawiszy i korzystanie z fizycznych przycisków to zauważam znaczną różnicę. Dotykowe "pady" nigdy nie zastąpią tych "prawdziwych". Ale jak już powiedziałem, jestem ciekaw, ile osób wybierze telefon aby głównie na nim grać?
Na pewno smartphone będzie miał przewagę na innymi fonami, bo trochę tytułów będzie wychodzić tylko na niego. Lecz z pewnością wkrótce pojawią się bezprzewodowe panele na Bluetooth, umożliwiające podłączenie ich do różnych fonów i zastąpienie tego, który jest w Play'u, a gry na pewno będą działać również na innych telefonach niż Xperia (a nawet jeśli nie, to wkrótce za sprawą fanów Androida z umiejętnościami łamania zabezpieczeń się to zmieni ; ] ).
Pozdrawiam, Hajdek
keradd 27.03.2011 @ 21:10
Niebawem telefony będą spełniały rolę kluczy do drzwi. Zapewne też będą miały wbudowany paralizator i alkomat, czujnik czadu i dla żony - gps.
blizniaki06 27.03.2011 @ 22:53
"keradd: właściwie kilka z tych pomysłów całkiem, całkiem by mi się podobało..." ;) Pod warunkiem, że ktoś, w przystępny sposób, wytłumaczyłby mi, jak obsługiwać to cudeńko... ;)
Hajdek 30.03.2011 @ 15:28
@blizniaki06 - zapewne w zestawie dołączona byłaby instrukcja obsługi ;) .

@keradd - bez przesady, paralizator i alkomat? Z kluczem do drzwi jeszcze mógłbym się zgodzić (chociaż w razie kradzieży... właściwie to na pewno istniała by usługa szybkiej dezaktywacji działania takiego klucza). Wcale nie zdziwiłby mnie fakt wdrożenia do telefonów takiej możliwości, ale musimy jeszcze na to poczekać. Nim się obejrzymy, w smartphone'ach będą istniały takie funkcje, które zaskoczą nas pod każdym względem. Technika idzie do przodu w zaskakującym tempie - ciągle powstaje coś nowego. Ciekawe co będzie można wkrótce robić przy pomocy telefonów...
Pozdrawiam, Hajdek
Cami 3.04.2011 @ 11:02
Może keradd nieco przesadził z tym alkomatem, ale ma rację - telefony będę pełniły coraz więcej funkcji. Sukcesywnie przecież telefon eliminuje urządzenia które ze sobą nosimy. Czy niezbędny jest oddzielny odtwarzacz muzyki? Nie. Czy niezbędny jest pendrive? W zasadzie nie, choc ten obszar wymaga dopracowania. Radio? Nie, niektóre modele zastąpią. Karta płatnicza? Wkrótce nie. Konsola? Jak widać też nie :-).
Telefon rośnie do miana prawdziwego, uniwersalnego kombajnu multimedialnego i bardzo dobrze.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 8 i 8 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike Epic React... 19.04.2018, 09:31