PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Xtra numer w PLAY [aktualizacja]

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/xtra-numer-w-play-aktualizacja-7433.html
QR Code
Xtra numer w PLAY [aktualizacja]

by.me, 17 maja 2010, 16:28 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 18 maja 2010 o 00:00)
Tagi: Play, Xtra numer

PLAY przygotował dla swoich klientów ciekawą usługę pozwalającą na zachowanie prywatności podczas publicznego wykorzystywania telefonu komórkowego.

Nie chcesz podawać swojego głównego numeru w sieci, nieznajomym w ogłoszeniach? Sprzedajesz samochód, mieszanie, komputer na aukcjach internetowych?

Jesteś aktywny na portalach społecznościowych, ale chcesz zachować swoją prywatność? Nie musisz podawać swojego numeru telefonu! Nie musisz kupować dodatkowej karty SIM. Uruchom Xtra numer na swojej karcie i nim posługuj się gdzie chcesz! Może go włączyć i wyłączyć kiedy tylko chcesz. W pełni kontrolujesz sytuację i nie musisz obawiać się niechcianych telefonów i SMSów.

  Opis usługi

 1. Usługa umożliwia uruchomienie przez Użytkownika Usługi maksymalnie 3 numerów dodatkowych (Xtra Numer-ów) przypisanych do numeru w sieci Play
 2. Wszelkie połączenia głosowe oraz SMS-y wykonywane na Xtra Numer zostaną przekierowane z Xtra Numeru na numer główny Użytkownika Usługi.
 3. Aby uruchomić Xtra Numer należy wysłać Bezpłatnego SMS-a o treści START lub S pod numer 8055.
 4. Xtra Numer jest przydzielany losowo i aktywny przez okres dwóch tygodni.
 5. Można przedłużać okres ważności Xtra Numeru o kolejne okresy dwu tygodniowe, jednakże nie dłużej niż łącznie o 6 miesięcy. Aby przedłużyć okres ważności Xtra Numeru należy wysłać Bezpłatnego SMS-a pod numer 8055 o treści PRZEDLUZ lub PRZEDLUZ A lub B lub C, jeśli jest aktywnych więcej Xtra Numerów.
 6. Aby sprawdzić swoją listę aktywnych Xtra Numerów i/lub jaki mają prefix (A, B lub C) należy wysłać Bezpłatnego SMS-a pod numer 8011 o treści NUMERY.
 7. Aby dezaktywować Xtra Numer należy wysłać SMS-a pod Bezpłatny numer 8011 o treści STOP lub STOP A lub B lub C, aby wyłączyć dany Xtra Numer. Aby wyłączyć wszystkie Xtra Numery należy wysłać komendę STOP X.
 8. Aby uzyskać skróconą informację o Usłudze należy wysłać Bezpłatnego SMS-a pod numer 8011 o treści INFO.
 9. Dostępne komendy w Usłudze można uzyskać wysyłając SMS-a pod Bezpłatny numer 8011 o treści POMOC.

Jedyną funkcjonalnością Xtra Numeru jest przekierowywanie połączeń głosowych i SMS-ów na numer główny Użytkownika Usługi. Oznacza to, że z Xtra Numeru nie można wykonywać jakichkolwiek połączeń, wysyłać SMS-ów, MMS-ów, korzystać z transmisji danych ani z jakichkolwiek innych usług telekomunikacyjnych.

Użytkownik Usługi nie może dokonać cesji Xtra Numeru, nie może przenieść Xtra Numeru do innej sieci, jak również nie może przenosić Xtra Numeru między ofertami abonamentowymi i przepłaconymi.

Jak dowiedziało się Telepolis, okazuje się, że pomysł nie jest tak idealny jak się wydaje. Otóż jeżeli korzystasz z usługi Xtra numer i wyłączysz telefon, a zainteresowany będzie chciał się z Tobą skontaktować, oczywiście nie połączy się. Ale... Gdy tylko włączy telefon, dzwoniący otrzyma SMS'a, że abonent jest już dostępny, w treści podając jego prawdziwy numer. Co na to Play?


Źródło: Play

reklama

Ostatnie opinie internautów

Ikarus 17.05.2010 @ 20:06
Ta usługa może stać się narzędziem do wyłudzania 2zł (słownie: dwóch złotych) z portalu blue.pl gdzie za rejestrację każdego numeru otrzymamy 2zł więcej przy doładowaniu.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości