PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Yahoo! usprawni apliskację Nokia Mobile Search

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/yahoo-usprawni-apliskacje-nokia-mobile-search-74.html
QR Code
Yahoo! usprawni apliskację Nokia Mobile Search

Tomasz, 18 września 2006, 10:33
Tagi: Nokia

Firmy Nokia i Yahoo! Inc. poinformowały, że usługa Yahoo! Search została jeszcze lepiej zintegrowana z aplikacją Nokia Mobile Search, umożliwiającą łatwe, wygodne i szybkie łączenie się z lokalnymi usługami, witrynami internetowymi, zdjęciami oraz treściami mobilnymi za pomocą urządzeń firmy Nokia.

Współpraca umożliwi firmie Nokia udoskonalenie oferty przeszukiwania internetu za pomocą komputerów multimedialnych Nseries oraz innych urządzeń Nokia z serii S60. Aby klienci mogli korzystać z dostępu do informacji i treści w czasie rzeczywistym, firma Yahoo! zapewni najlepsze na rynku wyniki wyszukiwania w ponad 10 językach. Obrazy i treści będzie można przeglądać na wielu urządzeniach z oferty firmy Nokia.

Firmy Nokia i Yahoo! od kwietnia 2005 roku pracowały nad utworzeniem optymalnego rozwiązania internetowego, umożliwiającego klientom przeszukiwanie internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Firma Nokia jest zaangażowana w opracowywanie rozwiązań ściśle zintegrowanych z pozostałymi funkcjami urządzeń. Umowa pogłębia ścisłą współpracę między Yahoo! -- liderem rynku usług internetowych oraz firmą Nokia -- czołowym producentem urządzeń mobilnych.

„Najważniejszym celem firmy Nokia jest zapewnienie użytkownikom komputerów multimedialnych najłatwiejszego sposobu korzystania z internetu i wyszukiwania z dowolnego miejsca potrzebnych informacji, takich jak zdjęcia, informacje, restauracje i adresy” -- powiedział Ralph Eric Kunz, wiceprezes działu multimediów w firmie Nokia. „Połączenie bogatego doświadczenia firmy Yahoo! w zakresie przeszukiwania zasobów internetu z wiedzą firmy Nokia na temat interfejsów użytkownika urządzeń mobilnych czyni rozwiązanie Nokia Mobile Search najlepszym produktem w branży”.

„Firma Yahoo! jest zadowolona z możliwości kontynuowania współpracy z firmą Nokia. Poszukuje przy tym nowatorskich sposobów integrowania wyszukiwania mobilnego z telefonami Nokia S60 i komputerami multimedialnymi Nseries” -- powiedział Christian Lindholm, wiceprezes działu międzynarodowych produktów mobilnych w firmie Yahoo! „Dzięki współpracy z firmą Nokia będziemy mogli dostarczyć doskonałe rozwiązanie do wyszukiwania mobilnego milionom konsumentów zainteresowanych używaniem urządzeń mobilnych do znajdowania potrzebnych informacji”.

Dzięki współpracy obu firm popularność usługi Mobile Search wciąż rośnie. Według danych zgromadzonych na wczesnym etapie badań, 86 procent wszystkich wyszukanych obrazów jest otwieranych, 36 procent z nich jest dodawanych do folderu Galeria, a w przypadku 85 procent wyników wyszukiwania użytkownicy uruchamiają przeglądarkę internetową w celu przeczytania znalezionych informacji. Nokia Mobile Search sprawia również użytkownicy są świadomi istnienia możliwości wyszukiwania zawartości za pomocą urządzeń mobilnych, ponieważ w wielu przypadkach usługa będzie dostępna bezpośrednio z poziomu menu ekranowego.

Aplikacja Nokia Mobile Search jest dostępna na wybranych rynkach w standardowych zestawach urządzeń Nokia N80 Internet Edition, Nokia N73, Nokia N93, Nokia N70, Nokia N71, Nokia 6630, Nokia 6680 oraz Nokia 6681. Można ją również bezpłatnie pobrać na wybrane urządzenia z serii Nokia S60 ze strony www.nokia.com/mobilesearch.

Źródło: Nokia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości