PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Z Apple do sądu...

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/z-apple-do-sadu-4869.html
QR Code
Z Apple do sądu...

Hubert Musiał, 21 sierpnia 2008, 11:40 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 21 sierpnia 2008 o 11:41)
Tagi: 3G, Apple, iPhone

Amerykanka Jessica Alena Smith złożyła pozew przeciwko Apple - kobieta zarzuca firmie, że sprzedała jej telefon, którego jakość nijak ma się do tego, co firma z Cupertino deklarowała w materiałach promocyjnych. Sprawa dotyczy przede wszystkim problemu zrywania połączeń z siecią 3G, stwierdzonego w najnowszym iPhone'ie 3G.

Nowy iPhone wyjątkowo często zrywa połączenia z siecią 3G - jako przyczynę tego faktu specjaliści wskazują zbyt niski poziom czułości urządzenia na taki sygnał lub wadliwy układ 3G wyprodukowany przez firmę Infineon.

Pani Smith ta niedoskonałość iPhone 3G dopiekła najwyraźniej bardzo mocno - do tego stopnia, że Amerykanka zdecydowała się na złożenie pozwu do sądu. W przedstawionych przez nią dokumentach czytamy m.in., że w materiałach reklamowych urządzenia producent twierdził, że iPhone gwarantuje wyjątkowo szybkie przesyłanie danych (np. e-maili czy podczas surfowania w Sieci). Rzeczywistość okazała się zupełnie inna - transfer danych jest wolny, a na dodatek urządzenie ustawicznie rozłącza się z siecią 3G (w pozwie mowa jest o "niezwykle wysokiej liczbie przerwanych połączeń" - mimo iż J. Smith mieszka w okolicy, w której sygnał 3G jest bardzo silny). Dlatego też kobieta postanowiła się domagać rekompensaty od Apple'a.

Kobieta domaga się od firmy Jobsa naprawienia telefonu (lub wymiany na sprawny egzemplarz) a także niesprecyzowanego na razie odszkodowania za problemy z urządzeniem. Warto odnotować, iż Apple prawdopodobnie szykuje już uaktualnienie dla oprogramowania iPhone 3G, Kobieta domaga się od firmy Jobsa naprawienia telefonu (lub wymiany na sprawny egzemplarz) a także niesprecyzowanego na razie odszkodowania za problemy z urządzeniem. Warto odnotować, iż Apple prawdopodobnie szykuje już uaktualnienie dla oprogramowania iPhone 3G, które rozwiązać ma problem ze zrywaniem połączeń - być może więc już wkrótce przynajmniej część roszczeń powódki zostanie zaspokojona.

Prawnicy kobiety zaznaczają, iż z doniesień prasowych wynika, że problem nie dotyczy jedynie urządzenia pani Smith - dlatego też złożyli wniosek o uznanie ich pozwu za zbiorowy (wtedy stronami sporu będą Apple i ogół nabywców iPhone'a 3G). Sąd nie podjął jednak na razie decyzji w tej sprawie.

Źródło: PC World

reklama

Ostatnie opinie internautów

Plakaya 14.01.2009 @ 15:35
Nie dziwię się tej kobiecie. Skoro jak sama mówi, mieszka w okolicy gdzie sygnał 3G jest bardzo dobry, to na pewno musiała mieć styczność z innymi egzemplarzami Iphone'a. Jeśli producent zapewnia klienta, i gwarantuje szybki i stabilny przesył danych, to każdy produkt powinien spełniać te kryteria. Dziwię się, czy te Iphone'y nie przechodzą w takim razie testu zgodności? Wątpię. Z mojego punktu widzenia, może to być spowodowane mechanicznym uszkodzeniem przez właścicielkę. Pozdrawiam.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 11 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości