PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Za usterki w telefonie odpowiada operator

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/za-usterki-w-telefonie-odpowiada-operator-229.html
QR Code
Za usterki w telefonie odpowiada operator

Piotr Baranowski, 31 stycznia 2007, 17:55
Tagi: Orange, prawo, Polska Telefonia Komórkowa (PTK Centertel)

Klienci z zepsutymi telefonami kupionymi w promocji z abonamentem nie mogą być odesłani do handlowca lub producenta sprzętu. Sąd uznał, że w takich sytuacjach musi im pomóc operator, pisze Rzeczpospolita.

Rzeczpospolita opisała sprawę jednego z czytelników, który ponad dwa lata temu kupił w promocji telefon komórkowy wraz z abonamentem w sieci Orange. Transakcji dokonał w Telepunkcie, a operatorem był PTK Centertel. Telefon szybko się zepsuł, co było początkiem kłopotów.

Gdy klient chciał skorzystać z uprawnień z tytułu niezgodności towaru z umową, to operator próbował odpowiedzialnością obarczyć przedstawiciela handlowego. Ten znowu kierował klienta do przedstawiciela producenta towaru. Żaden z nich nie chciał naprawić telefonu, opisuje Rzeczpospolita.

Podobne problemy mają również inni klienci sieci komórkowych. Z wyroku warszawskiego sądu wynika, że to operatorzy telekomunikacyjni, a nie punkty sprzedaży, odpowiadają wobec posiadaczy telefonów komórkowych sprzedanych w promocjach z abonamentem, gdy aparaty te będą uszkodzone lub zepsute.

Źródło: Rzeczpospolita

reklama

Ostatnie opinie internautów

gabi 12.05.2007 @ 14:17
Mam dokładnie ten sam problem co abonent Orange. Kupiłam telefon w autoryzowanym punkcie sieci Era wraz z abonamentem. Po trzech miesiącach telefon się zepsuł.Udałam się do punktu Ery chcąc skorzystać z uprawnień wynikających z ustawy:czyli niezgodność towaru z umową, napotkałam schody.Sprzedawca odmówił przyjęcia telefonu kierując mnie do operatora. Operator o zgrozo również odmówił odsyłając mnie do sprzedawcy. I kółko się zamyka.Era w piśmie do mnie napisała cyt.:" kolejne pismo w tej sprawie pozostanie bez odpowiedz." To jest skandal. Nikt nie umie mi pomóc.Więc ja zacytuję hasło reklamowe:TAKIE RZECZY TYLKO W ERZE!!!!!!
siwy 29.12.2008 @ 21:20
a co z telefonami na karte?, mam umowę na trzy lata i po roku telefon nie działa kupiony w punkcie sieci ERA gdzie mi go nie naprawiono. co mam dalej robić. nie stać mnie na nowy aparat. Proszę o pomoc

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości