PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Zabezpiecz swój telefon na ewentualność kradzieży

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/zabezpiecz-swoj-telefon-na-ewentualnosc-kradziezy-8398.html
QR Code
Zabezpiecz swój telefon na ewentualność kradzieży

Maciej Celmer, 21 stycznia 2011, 13:08
Tagi: ESET, smartphone, Symbian, Windows Mobile

Firma Eset udostępniła polską wersję Eset Mobile Security. Jest to pakiet bezpieczeństwa przeznaczony do ochrony smartdonów działających w oparciu o systemy Symbian oraz Windows Mobile.

Najpopularniejszym zagrożeniem, które może dotknąć każdego z posiadaczy smartfonów, jest kradzież. Użytkownik traci wówczas nie tylko urządzenie, ale wszystkie dane jakie udało mu się zgromadzić w pamięci telefonu - zdjęcia, MMSy, filmy, pliki mp3 itd.

Na rynku pojawił się program ESET Mobile Security, który wyposażono w skaner antywirusowy, zaporę osobistą i filtr antyspamowy eliminujący ze skrzynki odbiorczej użytkownika denerwujące reklamowe wiadomości SMS i MMS. Najciekawsza wydaje się jednak funkcjonalność Anti-Theft składająca się z trzech niezależnych od siebie narzędzi, stworzonych w celu zabezpieczenia użytkownika przed skutkami ewentualnej kradzieży chronionego urządzenia.

Pierwsze z narzędzi Anti-Theft to SIM matching, które pozwala użytkownikowi zdefiniować listę zaufanych kart SIM. W razie zainstalowania w telefonie karty spoza takiej listy urządzenie automatycznie wysyła do użytkownika wiadomość, w której informuje go o instalacji nieautoryzowanej karty SIM w telefonie oraz przekazuje numer telefonu definiowany przez nową kartę SIM. Można zatem do złodzieja zadzwonić lub przekazać uzyskany numer policji.

Drugie z narzędzi Anti-Theft programu ESET Mobile Security to Remote Wipe, które w razie kradzieży umożliwia właścicielowi urządzenia zainicjowanie procedury awaryjnego usuwania wszystkich danych z komórki - listy kontaktów, wiadomości SMS, MMS, plików audio oraz wideo, również tych zapisanych na nośnikach wymiennych. Remote Wipe można aktywować za pomocą wiadomości SMS zawierającej specjalną komendę oraz ustalone wcześniej przez użytkownika hasło. Funkcjonalność Anti-Theft uzupełnia opcja zabezpieczająca urządzenie przed próbami dezinstalacji ESET Mobile Security lub próbami zmiany konfiguracji programu przez nieautoryzowane osoby.

ESET Mobile Security działa na telefonach pracujących w oparciu o system Symbian S60 (3 edycja z Feature Pack 1 lub 2 - dla telefonów Nokia), Symbian S60 (5 edycja - dla telefonów Nokia) lub Windows Mobile 5.0, 6.0, 6.1 i 6.5. ESET Mobile Security wymaga 1 MB wolnej pamięci.

Źródło: Eset

reklama

Ostatnie opinie internautów

lukaczmarek 22.01.2011 @ 10:21
przywróć ustawienia fabryczne/formatuj telefon i po sprawie

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości