PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Zadowolona Mama w pracy w Motoroli

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/zadowolona-mama-w-pracy-w-motoroli-2834.html
QR Code
Zadowolona Mama w pracy w Motoroli

Michał Gruszka, 14 grudnia 2007, 11:55 (ostatnio zmodyfikowano w piątek, 14 grudnia 2007 o 11:56)
Tagi: Motorola

Motorola znalazła się w gronie 31 pracodawców, którzy zostali docenieni w pierwszej edycji konkursu “Mama w pracy”, organizowanego przez dziennik “Rzeczpospolita”, Fundację Świętego Mikołaja i Instytut MillwardBrown SMG/KRC. Jego celem było wyłonienie firm “nieprzeciętnie przyjaznych matkom".

Pracowniczki z ponad 120 zgłoszonych przedsiębiorstw i instytucji anonimowo wypełniały ankiety i wysyłały je bezpośrednio do organizatora. Długofalowym efektem projektu “Mama w pracy” mają być pozytywne zmiany na rynku pracy oraz podniesienie standardów traktowania matek w ich miejscu zatrudnienia.

Metoda anonimowych ankiet gwarantowała szczerość i niezależność opinii. Odpowiedzi były analizowane przez instytut badawczy. Po ścisłej selekcji, która wykluczyła m.in. pracodawców z przeważającymi negatywnymi ocenami czy takich, którym kobiety nie chciałyby przyznać tytułu “przyjazny matkom”, dokonano dodatkowej weryfikacji odpowiedzi. Przeprowadzili ją telefonicznie pracownicy instytutu badawczego.

Kobiety w Motoroli to niezwykle cenni pracownicy. Wiele z nich zajmuje wysokie stanowiska. Bardzo dobrymi przykładami z Polski mogą być: Krystyna Pietrzykowska, zarządzająca zespołem ponad 150 informatyków (mężczyzn) w krakowskim Centrum Oprogramowania Motoroli, Nina Tootell, odpowiedzialna za całą sieć informatyczną Motoroli w Krakowie oraz Joanna Lewandowska, dyrektor strategii sprzedaży telefonów komórkowych Motoroli w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Ponadto Motorola prawdopodobnie jako jedyna w Polsce aktywnie zachęca kobiety do pracy w IT. Już od 7 lat prowadzi autorski, ogólnopolski program edukacyjny “Diversity”, który zachęca uczniów szkół średnich, a szczególnie dziewczęta do wyboru informatyki jako kierunku studiów. Od 2000 roku wzięło w nim udział już ponad 7 tysięcy uczniów.

W Polsce Motorola została doceniona za prowadzoną politykę równościową następującymi tytułami:

“Inwestor w Kapitał Ludzki”, za profesjonalizm w zarządzaniu kadrami, w tym stwarzanie dogodnych warunków pracy dla kobiet;
“Firma równych szans”, w ramach projektu Gender Index, zarządzanego przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP);
“Firma w Twoim STYLU”, przyznana przez redakcję “Twojego Stylu” m.in.
w dowód uznania za program “Diversity”;
Szwedzkie “Okulary Równości”, nagroda przyznawana osobom lub instytucjom, które najlepiej promują ideę równouprawnienia kobiet i mężczyzn oraz dostrzegają problem dyskryminacji płciowej.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 15 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości