PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Zajętość widma częstotliwości

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/zajetosc-widma-czestotliwosci-3135.html
QR Code
Zajętość widma częstotliwości

Michał Gruszka, 22 stycznia 2008, 11:17
Tagi: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Komunikacji Elektronicznej zostały zamieszczone zestawienia aktualnych rezerwacji i pozwoleń. Obecnie znajdują się tam informacje o zajętości widma częstotliwości dla pasma 3,5 GHz oraz dla pasma 5,9 GHz. Sukcesywanie na stronie BIP UKE będą dodawane zestawienia dla kolejnych pasm, które cieszą się największym zainteresowaniem aktualnych i przyszłych użytkowników tych częstotliwości.

Zestawienia są sporządzone w formie tabelarycznej, w postaci plików html. Każda tabela zawiera wskazanie daty, na którą, zawarte w tabeli dane są aktualne. Dla ułatwienia wyszukiwania dane zostały podzielone na województwa, powiaty i gminy. Aby wejść do tabeli z informacją o zajętości należy kliknąć na wybraną gminę.

Każde zestawienie zawiera:
Spis kanałów przeznaczonych do wykorzystania w paśmie 3,5GHz w każdej gminie zgodnie z planem zagospodarowania częstotliwości.
Informację o najbliższym obszarze, na którym wykorzystywany jest ten sam kanał i odległości (w km) od granic obszaru gminy, której informacja dotyczy, do granic obszaru, na którym jest wykorzystywany ten sam kanał (kanał zakłócający), wraz z informacjami o decyzji, na podstawie której kanał jest wykorzystywany (numer decyzji, oznaczenie kanału zakłócającego, nazwa stacji obszar, podmiot wykorzystujący kanał zakłócający).

Wyczerpujące omówienie oznaczeń wszystkich pól w tabeli znajduje się bezpośrednią pod nią.

Prezentowane na stronie BIP UKE zestawienia mają wyłącznie charakter informacyjny co do stopnia wykorzystania widma częstotliwości w danym zakresie. Ich stan może ulegać częstym zmianom z uwagi na ciągły proces rozpatrywania składanych wniosków o przyznanie praw do częstotliwości (rezerwacje, pozwolenia), wniosków o zmianę istniejących uprawnień, oraz procesu uchylania lub cofania istniejących pozwoleń.

Dane zawarte w zestawieniach mogą być pomocne w składaniu wniosków o rezerwację częstotliwości, jednak fakt złożenia takiego wniosku nie gwarantuje uzyskania rezerwacji, bowiem przesłanka dostępności widma będzie oceniana według stanu na dzień wydawania decyzji przez Prezesa UKE.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 5 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości