PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Zarząd mPay S.A. poinformował o zamiarze wprowadzenia spółki na rynek NewConnect

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/zarzad-mpay-s-a-poinformowal-o-zamiarze-wprowadzenia-spolki-na-rynek-newconnect-4341.html
QR Code
Zarząd mPay S.A. poinformował o zamiarze wprowadzenia spółki na rynek NewConnect

Michał Gruszka, 28 maja 2008, 11:02
Tagi: mPay, NewConnect

Debiut na NewConnect będzie poprzedzony ofertą prywatną nowoemitowanych akcji mPay S.A., która zostanie skierowana do wyselekcjonowanej grupy maksymalnie 99 inwestorów, wybranych spośród wszystkich zainteresowanych ofertą spółki. Wybór inwestorów nastąpi w drugiej połowie czerwca.

mPay S.A. zamierza pozyskać z emisji ok. 20 mln złotych, które przeznaczone będą na rozwój spółki, w szczególności marketing, edukację użytkowników, budowę oraz promocję kanałów sprzedaży. Pierwsze notowanie przewidziane jest na przełomie czerwca i lipca. Autoryzowanym doradcą wprowadzającym mPay na rynek NewConnect jest Saski Partners Sp. z o.o. Sp. k. (www.saskipartners.com).

Wierzymy, że oferta mPay spotka się z dużym zainteresowaniem inwestorów, tak jak spotkała się z pozytywnym odbiorem użytkowników. – komentuje Henryk Kułakowski, autor rozwiązania technologicznego i prezes spółki. – Rynek NewConnect jest wymarzonym miejscem debiutów takich firm jak nasza – innowacyjnych i o wysokim potencjale wzrostu, ale jednocześnie będących na wczesnym etapie rozwoju. Na świecie, płatności mobilne są uważane za najbardziej dynamicznie rosnącą dziedzinę usług finansowych bazujących na telefonii komórkowej.

mPay S.A., jako pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie, zaoferował komercyjną usługę płatności przy użyciu telefonu komórkowego.

Spółka jako jedyny podmiot w Polsce posiada zgodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego (styczeń 2007 r.) na prowadzenie działalności agenta rozliczeniowego dla transakcji dokonywanych za pomocą telefonu komórkowego.

Rozwiązanie zostało komercyjnie uruchomione we wrześniu 2007 roku. W chwili obecnej usługa dostępna jest dla użytkowników sieci Plus oraz Play. Z usługi korzysta 38 tysięcy osób, które mogą dokonywać płatności w ponad 1 700 punktach akceptujących płatności telefonem, płacić telefonem w Internecie lub doładowywać konta telefonów prepaid. W najbliższym czasie spółka zamierza zaoferować usługę dla użytkowników wszystkich sieci mobilnych w Polsce oraz pierwsze produkty zintegrowane z kontem bankowym.

W lutym br., podczas światowego Kongresu 3GSMA w Barcelonie, rozwiązanie oferowane przez mPay zostało uznane za jedno z kilku najbardziej innowacyjnych usług telekomunikacyjnych dla rynku masowego na świecie.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości