PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Zbyt niskie ceny Orange za internet ?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/zbyt-niskie-ceny-orange-za-internet-4859.html
QR Code
Zbyt niskie ceny Orange za internet ?

Netia i Polska Telefonia Cyfrowa podejrzewają operatora sieci Orange o świadczenie usług internetowych poniżej kosztów. Sprawę zbada UKOiK i UKE.

Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii powiedział:

Poprosiliśmy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o sprawdzenie, czy PTK Centertel nie świadczy usług dostępu do Internetu po rażąco niskich cenach.


Orange, spółka zależna Telekomunikacji Polskiej, świadczy usługi internetowe liniami TP. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku Orange zdobyło aż 40 tys. abonentów stacjonarnego Internetu w sieci TP SA i liczba ta z pewnością będzie rosła, ponieważ w najnowszej ofercie Orange zaproponowało najpopularniejsze pakiety Internetu 512 kb/s - 2 Mb/s po najkorzystniejszych cenach, niższych nawet od cen Neostrady, czyli usług TP. Dzięki takiej polityce Orange przejmuje znaczną część klientów rezygnujących z Neostrady, a grupa TP nie traci przychodów.


Mirosław Godlewski powiedział:
Centertel, tak jak my, płaci TP hurtowe stawki za dostęp do jej abonentów. Marże Centertelu z punktu widzenia grupy nie są jednak takie ważne. To i tak przekładanie pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej. Chcemy, aby urząd antymonopolowy sprawdził, czy w ten sposób nie nastąpiło naruszenie warunków konkurencji.

Przedstawiciele Orange uważają, że zarzut jest niedorzeczny, ponieważ Orange korzysta z takich samych warunków współpracy z TP jak inni operatorzy.

Źródło: ComputerWorld

reklama

Ostatnie opinie internautów

Kosmaty 30.08.2008 @ 19:39
myślę, że jednak wszyscy się mylicie, bo tak czy inaczej każdemu operatorowi zależy na tym, żeby kasę zarabiać, bo bez tego nie pociągnie. Orange to to samo co tepsa, więc nawet jak tepsa musi sprzedawać orange dostęp do łaczy, to ta kasa wraca i tak do tego samego budżetu, dlatego orange może dać swoją usługę taniej. trochę to kiepskie zagranie, ale może i to jest pomysł żeby ruszyć rynek. netia się póki co burzy, ale i tak ma pewnie kilka asów w rękawie, więc nie mam obaw, że niedługo jakąś odpowiedź odpowiednią umieści na rynku.
Zosia 31.08.2008 @ 21:31
Widzę, że Netia pilnuje rynku ostro. Widać, że gracz rośnie w siłę i będzie starał się jak najlepiej pokazać ze wszystkich stron.
czaro 2.09.2008 @ 00:47
Ale nie można ot tak rzucać oskarżeniami nie mając naprawdę mocnych dowodów na winne Orange,bo to godzi w marke,która stara się dostarczać parę usług taniej i od razu krzyk i lament ;/

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości