PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Złapać pedofila w sieci

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/zlapac-pedofila-w-sieci-9376.html
QR Code
Złapać pedofila w sieci

Maciej Celmer, 5 lipca 2011, 12:39
Tagi: Internet, Kidprotect.pl

Cała Europa powinna jak najszybciej wprowadzić system, który przez 24 godziny na dobę zapewnia dzieciom ochronę przed pedofilami w internecie. W razie niebezpieczeństwa jedno kliknięcie w ikonkę widoczną na wszystkich stronach odwiedzanych przez młodzież pozwala połączyć się z centrum, które pomoże i podejmie odpowiednie działania.

O takie rozwiązanie, świetnie sprawdzające się w Wielkiej Brytanii, walczy Reader’s Digest. Argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem są oczywiste i nie do odparcia – mówi cytowany w numerze lipcowym Reader’s Digest John Carr z European NGO Alliance for Child Safety Online.

Zwolenniczką tej idei jest również Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiedzialna za agendę cyfrową. Zaapelowała do firm internetowych, by wspólnie opracowały, jak taki system można wprowadzić, i do końca października przedstawiły konkretne rozwiązania.

Jakub Śpiewak założyciel fundacji Kidprotect.pl powiedział:

Internauci od dawna wykazują wrażliwość na krzywdę dzieci, często jednak nie do końca ufają organom ścigania. Dlatego niezwykle ważne jest, by ułatwiać zgłaszanie incydentów z zachowaniem anonimowości zgłaszającego. Przycisk w przeglądarce, kierujący zgłoszenie do tzw. hotline, to bardzo dobre rozwiązanie. Fundacja Kidprotect.pl popiera akcję Reader's Digest i przygotowuje się na obsługę zgłoszeń z takiego przycisku.

Eksperci podkreślają, że aby udało się szybko wprowadzić w Europie system podobny do działającego w Wielkiej Brytanii, potrzeba silniejszych nacisków ze strony polityków i opinii publicznej.

Reader’s Digest zbiera głosy poparcia. Wystarczy wypełnić krótką, złożoną z 5 prostych pytań, ankietę na stronie kampanii www.protectchildrenonthenet.com lub www.digest.pl, żeby przyczynić się do zapewnienia naszym dzieciom większego bezpieczeństwa w sieci. Im więcej głosów, tym bardziej realne stanie się udostępnienie młodym użytkownikom internetu w Polsce i całej Europie systemu ochrony, dzięki któremu w Wielkiej Brytanii w ciągu 5 lat uratowano ponad 600 dzieci i aresztowano około 1 100 pedofili.

Źródło: Reader’s Digest

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 3 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości