PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Zmiana 10 umów Bitstream Access

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/zmiana-10-umow-bitstream-access-3608.html
QR Code
Zmiana 10 umów Bitstream Access

Michał Gruszka, 6 marca 2008, 11:02
Tagi: Bit Stream Access (BSA), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Decyzje o wprowadzeniu zmian w zakresie rezygnacji z usługi na danym łączu abonenckim w umowach o dostępie do sieci TP.

W dniu 5 marca 2008 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał 10 decyzji w sprawie zmiany umów o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych (usługa BSA – Bitstream Access), zawartych pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. i następującymi przedsiębiorcami:
Długie Rozmowy S.A.
eTel Sp. z o.o.
e-Telko Sp. z o.o.
ETOP Sp. z o.o.
Exatel S.A.
GTS Energis Sp. z o.o.
Intertele S.A.
Netia S.A.
Tele2 Polska Sp. z o.o.
Telefonia Dialog S.A.

Wprowadzone do umów zmiany dotyczyły możliwości rezygnacji z zamówienia usługi BSA na danym łączu abonenckim. Dokonując tych zmian Prezes UKE podkreślił, że w przypadku braku świadczenia usługi BSA abonentowi operatora alternatywnego z powodu okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi TP, operator alternatywny ponosi wymierne szkody spowodowane zaprzestaniem świadczenia usługi BSA. Niewątpliwie takie sytuacje mogą negatywnie wpływać na wiarygodność i rzetelność przedsiębiorcy w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych, a co za tym idzie na zmniejszenie ilości abonentów i odpływ przychodów. Dlatego też Prezes UKE uznał, że wprowadzone niniejszymi decyzjami opłaty wyrównawcze wnoszone przez TP będą stanowić sui generis rekompensatę dla operatorów alternatywnych.

Zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym Prezes UKE może z urzędu, w drodze decyzji, zmienić treść umowy o dostępie telekomunikacyjnym w przypadkach uzasadnionych potrzebą zapewnienia ochrony użytkowników końcowych, skutecznej konkurencji lub interoperacyjności usług. W celu zapewnienia niedyskryminujących warunków dla wszystkich użytkowników końcowych Prezes UKE uznał za konieczne dokonanie zmiany z urzędu wszystkich umów niezgodnych z ofertą ramową Bitstream Access.

Decyzje Prezesa UKE w sprawie zmiany umów BSA powinny przyczynić się do wzrostu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a także umożliwić alternatywnym operatorom stworzenie oferty dla swoich abonentów, która mogłaby konkurować z ofertą detaliczną TP.

Decyzje podlegają natychmiastowemu wykonaniu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 0 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości