PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Zmiana BSA dla Telekomunikacji Kolejowej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/zmiana-bsa-dla-telekomunikacji-kolejowej-3826.html
QR Code
Zmiana BSA dla Telekomunikacji Kolejowej

Michał Gruszka, 2 kwietnia 2008, 10:04
Tagi: Bit Stream Access (BSA), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Dostosowanie umowy o dostępie Telekomunikacji Kolejowej do sieci TP w zakresie szerokopasmowej transmisji danych do oferty ramowej Telekomunikacji Polskiej.

W dniu 31 marca 2008 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję w sprawie zmiany Umowy o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych (BSA - Bitstream Access), zawartej w dniu 30 sierpnia 2007 r. pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. i Telekomunikacją Kolejową Sp. z o.o., w zakresie:
opłaty wyrównawczej,
terminu złożenia rezygnacji z usługi na danym Łączu Abonenckim,
stosowania opustu hurtowego,
Łączy Abonenckich Nieaktywnych (tj. łączy na których Telekomunikacja Polska S.A. aktualnie nie świadczy żadnej usługi) oraz
wprowadzenia do Umowy zapisów dotyczących rezygnacji z usługi.

Decyzja Prezesa UKE w sprawie zmiany Umowy pomiędzy Telekomunikacją Kolejową a Telekomunikacją Polską powinna przyczynić się do wzrostu skutecznej i równoprawnej konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a także umożliwić stworzenie Telekomunikacji Kolejowej oferty dla swoich abonentów, która mogłaby konkurować z ofertą detaliczną TP.

Decyzja Prezesa UKE ma przede wszystkim na celu zapewnienie użytkownikom końcowym maksymalnych korzyści w zakresie różnorodności ceny i jakości usług telekomunikacyjnych.

Ingerencję Prezesa UKE w postanowienia Umowy z dnia 30 sierpnia 2007 r. uzasadnia również konieczność doprowadzenia do pełnego uwolnienia rynku usług szerokopasmowych dla operatorów alternatywnych. Ponadto istotne znaczenie ma w tym miejscu wprowadzenie możliwości świadczenia użytkownikom końcowym usług szerokopasmowych przy wykorzystaniu infrastruktury telekomunikacyjnej należącej do Telekomunikacji Polskiej S.A. i tym samym stworzenie podstaw dla rozwoju rynku hurtowego w Polsce w tym zakresie.

Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 10 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości