PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Zmiana pięciu umów BSA

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/zmiana-pieciu-umow-bsa-3366.html
QR Code
Zmiana pięciu umów BSA

Michał Gruszka, 12 lutego 2008, 16:09
Tagi: Bit Stream Access (BSA), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Prezes UKE dostosował umowy do oferty ramowej Bitstream Access w zakresie łączy nieaktywnych oraz rezygnacji z usługi na danym łączu.

W dniu 11 lutego 2008 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał pięć decyzji w sprawie zmiany umów o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych (usługa Bitstream Access – BSA).

Przedmiotem wydanych decyzji jest dostosowanie ich zapisów do Oferty ramowej TP, wprowadzonej decyzją Prezesa UKE z dnia 4 października 2006 r. (oferta ramowa Bitstream Access), w zakresie:

1) łączy abonenckich nieaktywnych (tj. łączy na których TP aktualnie nie świadczy żadnej usługi oraz na których nigdy nie świadczyła usług telekomunikacyjnych) - w umowach zawartych pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. a spółkami: Długie Rozmowy S.A. oraz MNI S.A.

2) łączy abonenckich nieaktywnych oraz rezygnacji z usługi BSA na danym łączu abonenckim - w umowach zawartych pomiędzy TP a spółkami: Polkomtel S.A., Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. oraz Vectra S.A.

Powyższe decyzje Prezesa UKE powinny przyczynić się do wzrostu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a także umożliwić wymienionym Spółkom stworzenie oferty dla swoich abonentów, która mogłaby konkurować z ofertą detaliczną TP. Prowadzą również do pełnego uwolnienia rynku usług szerokopasmowych dla operatorów alternatywnych. Istotne znaczenie ma wprowadzenie możliwości świadczenia użytkownikom końcowym usług szerokopasmowych przy wykorzystaniu infrastruktury telekomunikacyjnej należącej do TP i tym samym stworzenie podstaw dla rozwoju rynku hurtowego w Polsce w tym zakresie.

Decyzje podlegają natychmiastowemu wykonaniu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 2 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości