PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Związkowcy TP są urażeni wywiadem Streżyńskiej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/zwiazkowcy-tp-sa-urazeni-wywiadem-strezynskiej-378.html
QR Code
Związkowcy TP są urażeni wywiadem Streżyńskiej

Piotr Baranowski, 20 lutego 2007, 00:16
Tagi: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), Telekomunikacja Polska (TP SA)

Działacze związków zawodowych w Telekomunikacji Polskiej poczuli się urażeni wywiadem, którego udzieliła Anna Streżyńska Życiu Warszawy 2. lutego. Swoje oburzenie jednym ze zdań wyrazili w liście do prezesa UKE - podaje serwis Telepolis.

Zdanie, które wywołało oburzenie związkowców to:

Wspomniane zdanie to: Przeciw sobie ma potężnych przeciwników: kapitał, który ulokowali w polski biznes telekomunikacyjny Francuzi, związki zawodowe Telekomunikacji Polskiej utrzymujące z kasy abonentów niepotrzebne nikomu etaty, i urzędników państwowych, którzy obawiają się, że pozbawiony krociowych zysków gigant telekomunikacyjny przestanie w formie sporych podatków odpalać budżetowi działkę z kasy wspólnie rabowanych abonentów.

Na początku listu związkowcy zastrzegają, że nie zwracają się przeciwko prezesowi UKE, a jedynie przeciw jego działaniom, z którymi nie mogą się zgodzić. Zwracają uwagę na to, że TP jest spółką akcyjną, a co za tym idzie - organ państwowy nie ma prawa stwierdzać czy dany etat jest potrzebny czy nie. Podkreślają, że część związkowców pełni swoje funkcje społecznie, a rządy wszystkich demokratycznych krajów uznają ich prawa w procesie obrony praw pracowniczych.

Określenie związane z rabowaniem abonentów określili jako żenujące i wytknęli Annie Streżyńskiej moralność Kalego - bo to z tych pieniędzy jest m.in. utrzymywany jej urząd.

Źródło: Telepolis

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 14 i 3 wynosi: